Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında İdarəçilik Akademiyasının professoru, siyasi elmlər doktoru, Milli Məclisin deputatı, Əmək və sosial siyasət komitəsinin sədri Hadı Rəcəbli AMAK-ın Yol-hərəkəti təhlükəsizliyi üzrə “Səfir”-i təyin olunur.
Hadı Rəcəbli yol-hərəkəti təhlükəsizliyi mövzusuna daim həssas yanaşaraq müasir dövrdə yol-hərəkəti təhlükəsizliyinin dünya ölkələri, o cümlədən, Azərbaycan üçün ən aktual problemlərdən biri olduğunu hər zaman vurğulamışdır.
2012-ci ildə Milli Məclisin Əmək və sosial siyasət komitəsində “Test və Təlim” beynəlxalq təşkilatının (Test&Training İnternational) ekspertləri ilə görüş zamanı Hadı Rəcəbli yol-hərəkəti təhlükəsizliyinin gücləndirilməsinin, insanların sürücülük vəsiqəsi aldıqdan sonra müəyyən müddətdən bir sürücülük təlimlərində iştirak etmələrinin, həmçinin ölkəmizdə avtodromların yaradılmasının zəruri olmasını qeyd etmişdir.
Hadı Rəcəbli ən vacib məsələlərdən biri olan hər il avtoqəzalar nəticəsində əlil ola bilən minlərlə vətəndaşın qəzalardan qorunması üçün təhlükəsizlik tədbirlərinin, maarifləndirmənin vacibliyini də daim vurğulayır.
Əmək və sosial siyasət komitəsinin sədri olaraq Hadı Rəcəbli sosial problemlərin həllinə, xüsusilə, əlilliyi olan şəxslərin nəqliyyatda üzləşdiyi problemlərin, ictimai yerlərdə müyəssərliklə bağlı ümumi çətinliklərin və maneələrin aradan qaldırılmasına, həmçinin bu şəxslər üçün nəqliyyat infrastrukturunun yaxşılaşdırılmasına daim öz müsbət töhfəsini vermişdir.
AMAK-ın yol-hərəkəti təhlükəsizliyi üzrə Səfiri olaraq Hadı Rəcəbli 27 dekabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Prezidenti tərəfindən təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında yol-hərəkəti təhlükəsizliyinə dair 2019-2023-cü illər üçün Dövlət Proqramı’’ çərçivəsində AMAK tərəfindən hazırlanmış “Yol-hərəkəti təhlükəsizliyinin təbliğat və təşviqatı” sosial layihəsinin həyata keçirilməsində yol-hərəkəti təhlükəsizliyi ilə bağlı əhalinin maarifləndirilməsində, müxtəlif layihələrin həyata keçirilməsində, həmçinin layihə daxilində sosial məsuliyyətin aşılanmasının təbliğ və təşviq edilməsində dəstəyini göstərəcəkdir.

Профессор Академии государственного управления при Президенте Азербайджанской Республики, Доктор политических наук, Депутат Милли Меджлиса, Председатель комитета по труду и социальной политике Хади Раджабли назначен Послом по безопасности дорожного движения AMAK.
Хади Раджабли всегда внимательно относился к безопасности дорожного движения и всегда подчеркивал, что безопасность дорожного движения является одной из самых актуальных проблем для стран мира, включая Азербайджан.
Во время встречи с экспертами из Testing & Training International в Комитете Милли Меджлиса по труду и социальной политике в 2012 году Хади Раджабли подчеркнул важность повышения безопасности дорожного движения, участия в обучении вождения после получения водительских прав, и создания автодрома.
Хади Раджабли также подчеркивает важность мер безопасности и образования для защиты тысяч людей, которые могут стать инвалидами в результате автомобильных аварий, происходящих каждый год.
Хади Раджабли, являясь председателем Комитета по труду и социальной политике, всегда способствовал решению социальных проблем, в частности проблем, с которыми сталкиваются люди с ограниченными возможностями, устранению общих трудностей и препятствий в доступе к общественным местам, а также улучшение транспортной инфраструктуры для этих лиц.
Хади Раджабли, как Посол по безопасности дорожного движения AMAK, в рамках «Государственной программы по безопасности дорожного движения в Азербайджанской Республике на 2019-2023 годы», утвержденной Президентом Азербайджанской Республики 27 декабря 2018 года, поддержит продвижение информирования общественности о безопасности дорожного движения, реализации различных проектов, а также пропаганды социальной ответственности в реализации проекта «Пропаганда безопасности дорожного движения», организованного AMAK.