9 və 16 noyabr, 2017-ci il tarixlərində Azərbaycan Milli Avtomobil Klubunun heyəti ilə Bakı Mühəndislik Universiteti və Azərbaycan Diplomatik Akademiyasının tələbələri arasında görüş təşkil olunmuşdur. Görüşün məqsədi AMAK-ın sosial məsuliyyətə dəvət edən tədbirlərində təşkilatçılıq işlərində könüllü şəkildə iştirak etmək və əlaqə mərkəzində zənglərin qəbul edilməsi işinə qoşulmaq istəyən gəncləri cəlb etmək olub.
Tələbələrlə görüş zamanı AMAK Yol Hərəkəti Təhlükəsizliyi Layihələri və Təlimlər üzrə Menecer Vəfa Hüseynli klubun tarixi, məqsədi və görülən sosial işlər barədə geniş məlumat vermiş və tələbələrdə yaranan sualları cavablandırmışdır.
Daha sonra klubun Əlaqə Mərkəzinin Meneceri Coşqun Kərimov könüllü olaraq iş dünyasına daxil olmağın əhəmiyyətindən və Əlaqə Mərkəzinin namizədlərdən tələb edilən cəhətlər barədə məlumat vermişdir. Görüşdən sonra namizədliyi təsdiqlənmiş tələbələr növbəti mərhələyə seçilərək müsahibələrə dəvət edilmişdir.

Встреча со студентами Бакинского Инженерного Университета
9 ноября состоялась встреча сотрудников Национального Автомобильного Клуба Азербайджана и Бакинского Инженерного университета. Целью встречи было добровольное участие в организационной деятельности на мероприятиях социальной ответственности АМАК и привлечение молодых людей, которые хотят работать в центре приема звонков.
На встрече со студентами сотрудник по социальной ответственности AMAK Вафа Гусейнли дала обширную информацию об истории, целях и социальной деятельности клуба и ответила на вопросы студентов.
Далее менеджер по связям Клуба, Джошгун Керимов подробно рассказал о важности входа в деловой мир и требованиях центра приема звонков к кандидатам. После встречи утвержденные кандидаты были отобраны для следующего этапа и приглашены на собеседование.